سوالات متداول

برای هر کسی که از سایت قشم سرا استفاده می‌کنه، ممکنه سوالاتی پیش بیاد؛ سعی ما این بوده که عملکردمون شفاف باشه؛ اما اگه سوالی براتون پیش اومد و جوابش رو نتونستین توی فهرست زیر پیدا کنین، از کارشناسان آنلاین ما کمک بگیرین یا با شماره‌های صفحه تماس باهامون در ارتباط باشین.

چطور رزرو کنیم؟

اگه اقامتگاه موردنظرتون رو پیدا کردین، برای رزرو می‌تونین توی سایت قشم سرا به پروفایل کاربری‌تون برید و درخواست رزرو رو برای تاریخ موردنظرتون ثبت و ارسال کنین. در صورتی که اقامتگاه ظرفیت داشته باشه بهتون اطلاع داده می‌شه تا برای قطعی کردن رزروتون اقدام کنین. اگر هم هنوز ثبت‌نام نکردید، می‌تونین یه حساب کاربری برای خودتون بسازین و اقدام به رزرو اقامتگاه موردنظرتون کنین. برای ثبت‌نام کلیک کنین.

اقامت برای گروه‌های دوستانه به چه شکلیه؟

طبق قوانین جمهوری اسلامی، فقط کسانی که محرمیت داشته باشن می‌تونن از اقامتگاه‌ها استفاده کنن، در غیر این صورت می‌تونین برای استفاده از اقامتگاه، اتاق‌های جداگانه رزرو کنین و با تفکیک اقامت داشته باشین.

می‌شه خونه‌های قدیمی رو دربست اجاره کرد؟

خانه‌های سنتی که به صورت بومگردی در بعضی از شهرها خدمات ارائه می‌کنن، به صورت دربست نیستند و معمولا با توجه به ظرفیت اتاق و تعداد نفرات مهمان اجاره داده می‌شن. برای این که بتونین دربست ازشون استفاده کنین باید هزینه کل ظرفیت رو بپردازین.

بومگردی چیست؟

اقامت در خونه‌های محلی، با سبک و سیاق مردم منطقه و زندگی به روش بومی‌های منطقه رو بومگردی می‌گن. وقتی بومگردی رو انتخاب می‌کنین، این امکان رو دارین تا یه تجربه جدید از نوع سفر و اقامت داشته باشین، غذاهای محلی رو تجربه کنین، کنار صاحبخانه در یک خانه اقامت کنین و لذت یه زندگی طبیعی رو بچشین.

اگر تعداد نفرات در زمان اقامت بیشتر از تعداد اعلام شده بود، چه کنم؟

برای نفرات بیشتر از تعداد اعلام شده بعد از رزرو، حتما با صاحب اقامتگاه هماهنگ کنین و در صورتی که اقامتگاه ظرفیت داشته باشه، می‌تونین استفاده کنین؛ در غیر این صورت صاحب اقامتگاه می‌تونه با توجه به قوانین کنسلی اقدام به لغو رزرو کنه. اگه تعداد نفرات‌تون در زمان اقامت و با توجه به ظرفیت اقامتگاه، افزایش داشت می‌تونین با پشتیبانی قشم سرا تماس بگیرین تا هماهنگی‌های لازم رو براتون انجام بدن. 

برای تمدید رزرو بعد از پایان مدت اقامت چه کنم؟

می‌تونین از روی سایت قشم سرا اقدام به رزرو کنین. البته در صورتی که اقامتگاه برای تاریخ موردنظرتون ظرفیت خالی داشته باشه.

قوانین لغو به چه شکلیه؟

هر اقامتگاه با توجه به شرایطش، قوانین مربوط به خودش رو داره که حتما، قبل از این که اقدام به رزرو کنین این صفحه رو می‌بینین اما برای دیدن صفحه کامل قوانین کنسلی می‌تونین اینجا رو بخونین.

اگه اقامتگاهی که رزرو کردم مطابق با عکس نباشه امکان کنسلی یا جایگزینی وجود داره؟

اگر بعد از این که به اقامتگاه رسیدین و متوجه شدین که شرایط مطابق با اطلاعاتی که بهتون اعلام شده نیست، از اقامتگاه عکس بگیرین و برای تیم پشتیبانی ارسال کنین تا شرایط در اسرع وقت بررسی بشه و در صورت امکان، اطلاعات اقامتگاه جایگزین رو براتون ارسال کنن. اگه اقامتگاه جایگزین برای منطقه‌ای سفرتون وجود نداشته باشه یا به خاطر تناقض در ارائه اطلاعات از اقامت پشیمون شدید، قشم سرا کل مبلغ پرداختی رو به حسابتون برمی‌گردونه.

برای اقامت چه امکاناتی را با خودمان بیاوریم؟

امکانات رفاهی و خدماتی در بومگردی‌ها معمولا به صورت سنتی‌ست که در صفحه معرفی اقامتگاه هم به صورت کامل معرفی شده‌اند. اما معمولا همراه داشتن وسایل شخصی مثل مسواک، خمیردندان و ملحفه رو توصیه می‌کنیم. 

 بعد از رزرو، اقامتگاه را چگونه تحویل بگیریم؟

بعد از رزرو قطعی، فرم ووچر، لوکیشن و شماره‌های تماس میزبان به صورت اتوماتیک برایتان ارسال می‌شود که شامل تاییدیه پرداخت، مشخصات رزرو، مشخصات اقامتگاه و اطلاعات تکمیلی است. قبل از شروع سفرتان، می‌توانید با میزبان تماس گرفته و ضمن اعلام زمان رسیدن‌تان به اقامتگاه، هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

آیا اطلاعاتی که سایت قرار دارند، درست و قابل استناد هستند؟

سعی ما بر این است که اطلاعات سایت به روز باشد و به همین دلیل صاحبان اقامتگاه موظف هستند تا اطلاعات صحیح در مورد اقامتگاهشان را به‌روزرسانی کرده و در سایت قرار دهند. در صورتی اطلاعات از لحاظ کیفیت خدمات، نظافت و بهداشت ضعیف باشند، از روی وب‌سایت حذف خواهند شد.

آیا اقامتگاه‌هایی که معرفی کرده‌اید، امنیت دارند؟

بله. صددرصد. همه اقامتگاه‌های معرفی شده روی سایت، بعد از بررسی کارشناسان، تایید شده و اطلاعاتشان در اختیارتان گذاشته می‌شود. اکثر اقامتگاه‌های معرفی شده با مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مشغول به فعالیت هستند.

آیا می توان زودتر از موعد مقرر به محل اسکان خود وارد و یا دیرتر از زمان مشخص شده خارج شد؟

اقامتگاه‌ها قانون ساعت ورود و خروج دارند که در صفحه معرفی آنها درج شده است. اما بعد از رزرو قطعی، می‌توانید با هماهنگی صاحب اقامتگاه ساعت ورود و خروج‌تان را تنظیم کنید. 

این امکان وجود دارد تا با حساب کاربری شخصی، برای دوستان و بستگان خود رزرو انجام دهد؟

بله، اما یادتان باشد که در این صورت نام مسافرانی که برایشان رزرو انجام گرفته باید در قسمت سرپرست درج شود تا با توجه به این که اطلاعات مسافر برای میزبان ارسال می‌شود، دچار مشکل نشوید. 

برای ورود به اقامتگاه چه مدارکی همراه‌ داشته باشیم؟

همه اقامتگاه‌ها نیاز به ارائه شناسنامه و کارت ملی دارند و شناسنامه زوج‌ها و ارائه مدارک محرمیت الزامی است.